Top 5 dzisiaj

Najlepszy wczoraj

frytka
zdobył: 3650 pkt

Top 5 serwisu

Losowe słówko

Poziom podstawowy

object - obiekt

Losowy cytat

„Never give in--never, never, never, never, in nothing great or small, large or petty, never give in except to convictions of honour and good sense. Never yield to force; never yield to the apparently overwhelming might of the enemy.“

Sir Winston Churchill

Wyświetlono rezultaty 1-2 z 2.
wieczór/wieczorem?
25.10.2016 06:49:44 przez Lily

Wpisz polskie znaczenie do you fancy going out tonight? czy masz ochotę wyjść dziś wieczorem? - Odpowiedź niepoprawna czy masz ochotę wyjść dziś wieczór? - Odpowiedź poprawa Chwileczkę....? Przecież mówi się wychodzę wieczorem, a nie wychodzę wieczór. Poważnie to jest poprawna forma? Może się czepiam, ale często tłumaczenie mam poprawne, ale mi nie zalicza odpowiedzi, bo użyłam innego słowa o takim samym znaczeniu, albo tego już całkiem nie rozumiem, zapomniałam o przecinku lub kropce. Coś nie tak jest z wymową słowa I'd - lektor wymawia - , nie powinno być przypadkiem < ajd> ? Na koniec chciałam dodać, że mimo wszystko to fajna strona i dzięki niej znowu zaczęłam uczyć się angielskiego, więc serdecznie pozdrawiam Twórców. :)

06.11.2016 10:26:18 przez admin

Jeszcze system nie rozpoznaje w takim stopniu wpisanego zdania i trzeba je wpisać identycznie jak jest podane. W nowej wersji serwisu będzie to bardziej elastyczne.