Top 5 dzisiaj

Najlepszy wczoraj

alicjamm
zdobył: 4101 pkt

Top 5 serwisu

Losowe słówko

Poziom rozszerzony

description - opis

Losowy cytat

„Law is order, and good law is good order.“

Aristotle

Wyświetlono rezultaty 1-6 z 6.
Podział ćwiczeń na dziś
02.09.2017 22:17:35 przez Jacenty

Chwytam się czasami na tym, że niektóre z ćwiczeń wykonuję odruchowo, na zasadzie pierwszych skojarzeń (byle je zaliczyć i przejść dalej), bez świadomego utrwalania sobie słówek i ich dodatkowych znaczeń. Zwłaszcza gdy trochę się śpieszę, aby zrobić wszystkie Ćwiczenia na dziś danego dnia. Wydaje mi się, że powodem jest też dosyć duża ilość powtórzeń. 10 powtórzeń każdego słówka/zwrotu po 8 sekcji (wybierz/wpisz) w krótkim odstępie czasowym pewnie i lepiej utrwala nam słownictwo w głowie, ale może się też lekko znudzić.

Zastanawiam się więc, czy można by dokonać podziału Ćwiczeń na dziś? Choćby w wersji premium ;) Np. użytkownik przy dodawaniu nowego słówka wybiera sobie podział 50%/50% (ew. inny), czyli pierwszą połowę wykonuje w pierwszym rzucie, a resztę odkłada na później. I sam decyduje kiedy rozpocząć pozostałą część. W ten sposób np. w jednym miesiącu można by rozpocząć naukę wybranych słówek, a skończyć je np. za pół roku. W pewnym sensie byłyby to jednocześnie ćwiczenia powtórkowe.

Co o tym myślicie?

03.09.2017 18:55:27 przez moderacja

Czyli sugerujesz taką opcję aby do każdego dodanego słówka można było dodawać informację kiedy chcesz aby rozpoczęły się z niego powtórki. A czy nie łatwiej po prostu dodać/wybrać kiedy indziej? Dodawanie zbyt dużej ilości słówek może się wiązać właśnie z tym co napisałeś.

03.09.2017 23:37:58 przez Jacenty

Chyba nie do końca się zrozumieliśmy. Pisałem cały czas o podziale w Sekcji "Ćwiczenia na dziś", a nie o "Tryb wielokrotnego powtarzania".

12.09.2017 21:57:43 przez admin

Niestety nie da się tego prosto wdrożyć. Skomplikowałoby to już i tak dość złożony system.

09.10.2017 21:15:54 przez liczek

Mnie pomysł Jacentego wydaje się dziwny. Jak mi się nudzi, to przestawiam się na robienie powtórek w Przypominaczu i nie dodaję wielu nowych słówek. Poza tym, skoro masz opcję Premium, to możesz sobie zindywidualizować przecież ilość powtórek i sekcji do powtarzania. Myślę, że pomysł jest przekombinowany.

10.10.2017 00:08:02 przez Jacenty

OK - zgodzę się, że pomysł jest nieco przekombinowany (zwłaszcza od strony programistycznej) i już dałem sobie z nim spokój.

Niemniej warto zauważyć, że każdy ma trochę inne cele i koncepcje nauki. Ja założyłem sobie mieć w "nauczone słówka" 9-10 tys. słówek i zwrotów do końca 2018 roku (w niecałe 2 lata) i aby ten plan zrealizować, staram się przede wszystkim pracować w sekcji Ćwiczenia na dziś. Od czasu do czasu korzystam z powtórek, ale większy ciężar takich ćwiczeń zamierzam zostawić na czasy, gdy mój cel podstawowy będzie bliższy ukończenia.

Im bliżej końca 2018 roku tym mniej planowałem dodawać nowych słówek, a więcej skupić się na powtórkach, czytaniu, słuchaniu i rozmawianiu po angielsku.

Już wiem, że realizacja mojego celu będzie trudna, bo ćwiczenia te zabierają mi sporo czasu, ale nawet gdybym miał swój plan nieco przesunąć w czasie, to i tak nie chciałbym zmieniać podstawowych sposobów jego realizacji.