Top 5 dzisiaj

Najlepszy wczoraj

siwusek198
zdobył: 8120 pkt

Top 5 serwisu

Losowe słówko

Poziom rozszerzony

teacher - nauczyciel

Losowy cytat

„We should every night call ourselves to an account; What infirmity have I mastered today? What passions opposed? What temptation resisted? What virtue acquired? Our vices will abort of themselves if they be brought every day to the shrift.“

Seneca

Jak działają inteligentne powtórki?


Jak działają inteligentne powtórki?

Angielskie-slowka.pl to serwis, który powstał specjalnie dla tych, którzy NA PRAWDĘ chcą nauczyć się słówek. Jedynym skutecznym sposobem nabywania wiedzy jest jej wielokrotne powtarzanie. Wtedy właśnie nasz mózg uznaje, że skoro informacja powtarza się tak często to musi być ważna. Za każdym razem gdy uczysz się czegoś nowego Twój mózg tworzy nowe połączenia pomiędzy neuronami. Jeżeli informacja nie jest przez Ciebie utrwalana połączenia słabną i w końcu zanikają. Jeśli odpowiednio często powtarzasz nabyte informacje osłonki mielinowe połączeń wzmacniają się i lepiej przewodzą impulsy co znacząco skraca czas i ułatwia przypomnienie sobie nabytej wcześniej wiedzy. Oprócz tego, że połączenia lepiej przewodzą impulsy to ilość połączeń rośnie. Zaczyna zachodzić również proces neurogenezy czyli tworzenia się nowych neuronów. Proces nauki przebiega właśnie w taki, a nie inny sposób. Tak było jest i będzie i niestety nie ma żadnych innych cudownych sposobów na zapamiętywanie. Strona Angielskie-slowka.pl powstała po to aby wspomagać naturalny proces nauki przez powtarzanie.

neurony

Jak zacząć?

Aby zacząć wystarczy założyć konto, a następnie wybrać interesujące Cię słówka, które dostępne są w bazie danych serwisu. Ich ilość jest ograniczona dlatego masz również możliwość dodawania własnych słówek. Kiedy stworzysz już swoją "mini bazę" słówek możesz rozpocząć ćwiczenia.

System nauki podzielony jest na 8 różnych ćwiczeń.

 • Ćwiczenie 1 - Wybierz angielskie znaczenie
 • Ćwiczenie 2 - Wybierz polskie znaczenie
 • Ćwiczenie 3 - Wpisz angielskie znaczenie
 • Ćwiczenie 4 - Wpisz polskie znaczenie
 • Ćwiczenie 5 - Wybierz angielskie znaczenie ze słuchu
 • Ćwiczenie 6 - Wybierz polskie znaczenie ze słuchu
 • Ćwiczenie 7 - Wpisz angielskie znaczenie ze słuchu
 • Ćwiczenie 8 - Wpisz polskie znaczenie ze słuchu

Są to dwa rodzaje ćwiczeń. Pierwsze dwa ćwiczenia polegają na wybraniu odpowiedniej frazy z czterech różnych słów. Fraza musi odpowiadać tłumaczeniu danego słówka. W pierwszym ćwiczeniu trzeba wybrać polskie słówko odpowiadające angielskiemu słówku wyświetlonemu w pytaniu. W drugim ćwiczeniu należy wybrać angielskie słówko odpowiadające polskiemu. O ile te dwa pierwsze ćwiczenia są dość łatwe to w dwóch następnych trzeba już dokładnie pamiętać pisownie słówek. Trzecie ćwiczenie polega na wpisaniu polskiego tłumaczenia wyświetlonego powyżej angielskiego słówka. Czwarte zaś na podaniu angielskiego tłumaczenia polskiego słówka. Zasada działania ćwiczeń 5-8 jest identyczną z tą różnicą, że słówka są czytane przez syntezator.

Rywalizuj z innymi uzytkownikami!

W serwisie możesz rywalizować z innymi użytkownikami. Za każdym razem gdy odpowiadasz poprawnie na pytanie dostajesz 1 punkt. Jeśli system uzna, że słówko zostało już nauczone w danym ćwiczeniu (poziom przyswojenia na 100%) dostajesz 5 punktów. Kiedy nauczysz się słówka we wszystkich ćwiczeniach dostajesz 10 punktów. Mamy nadzieję, że system puntkowy w którym rywalizujesz z innymi użytkownikami pomoże Ci w osiągnięciu jeszcze lepszych efektów. Na końcu ćwiczeń zapraszamy do rankingu użytkowników abyś sam mógł się przekonać jak zmieniła się Twoja pozycja względem innych.

Jak serwis generuje powtórki?

Serwis w oparciu o Twoje odpowiedzi w ćwiczeniach oblicza częstotliwość generowania powtórek. Jeżeli popełnisz błąd podczas odpowiedzi system odnotuje, że masz problem z danym słówkiem i częściej Cię będzie z niego odpytywał. Jeżeli będziesz robił postępy częstotliwość zapytań o dane słówko spadnie.

Kiedy system uznaje słówko za nauczone?

System uznaje słówko jako nauczone w momencie kiedy stopień przyswojenia słówka dojdzie do 100% w każdym z ćwiczeń. Wtedy też serwis nie będzie Cię już z nich odpytywał.

Czy moje słówka znikną po ich nauczeniu?

Twoje słówka zawsze będą przypisane do konta chyba, że usuniesz je samodzielnie. Pamiętaj, że zawsze będziesz mógł wrócić i rozpocząć cały proces nauki od nowa. Możesz kolekcjonować ile chcesz słówek i zawsze będziesz miał do nich dostęp.

Porady

 • Dodaj na początku nie wiecej niż 20-25 słówek. Dodawaj następne słówka dopiero kiedy system zmniejszy częstotliwość odpytywania ze starych. Jeżeli dodasz ich za dużo na początku możesz "utonąć" w ilości zadań do przerobienia ;).
 • Staraj sie się dodawać co parę dni nowe słówka i nie poprzestawaj na tych już raz dodanych. Pamiętaj, że nauka słówek to przedewszystkim ciągłe zwiększanie ich ilości. Im więcej ich poznasz tym łatwiej będzie Ci nauczyć się nowych.
 • Podczas nauki staraj się aby nikt i nic Cię nie rozpraszało. Koncentracja jest bardzo ważna, a każda jej utrata nie wpływa pozytywnie.
 • Staraj się bawić ucząc :). Pamiętaj, że nauka to również świetna zabawa. Jeżeli podejdziesz to nauki w ten sposób nabierzesz dużo pozytywnej energii, która przełoży się bezpośrednio na Twoje wyniki. Dużo skuteczniej można się uczyć lubiąc to i bawiąc się przy tym :).