Ta strona korzysta z plików cookie. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z nich. Dowiedz się więcej w naszej polityce prywatności.
System nauki słówek
Losowe słówka
czasowniki nieregularne język angielski
Czasowniki nieregularne
Top 5
1. MajronD 2703244 pkt
2. Lubiący język Angielski 1553675 pkt
3. CM 1422233 pkt
4. Joanna R 1327310 pkt
5. kingdom 1080500 pkt
1. brakpomysu 993 pkt
2. Michal36 800 pkt
3. CM 692 pkt
4. Nadia11025 542 pkt
5. krzyś 526 pkt
1. Michal36 1600 pkt
2. raf1978 1390 pkt
3. MajronD 1254 pkt
4. Nadia11025 917 pkt
5. IVVI 801 pkt

Metoda powtórek

Jak działają inteligentne powtórki?

Angielskie-slowka.pl to serwis, który powstał specjalnie dla tych, którzy naprawdę chcą nauczyć się słówek. Jedynym skutecznym sposobem nabywania wiedzy jest jej wielokrotne powtarzanie. Wtedy właśnie nasz mózg uznaje, że skoro informacja powtarza się tak często to musi być ważna. Za każdym razem gdy uczysz się czegoś nowego Twój mózg tworzy nowe połączenia pomiędzy neuronami. Jeżeli informacja nie jest przez Ciebie utrwalana połączenia słabną i w końcu zanikają. Jeśli odpowiednio często powtarzasz nabyte informacje osłonki mielinowe połączeń wzmacniają się i lepiej przewodzą impulsy co znacząco skraca czas i ułatwia przypomnienie sobie nabytej wcześniej wiedzy. Oprócz tego, że połączenia lepiej przewodzą impulsy to ilość połączeń rośnie. Zaczyna zachodzić również proces neurogenezy czyli tworzenia się nowych neuronów. Proces nauki przebiega właśnie w taki, a nie inny sposób. Tak było jest i będzie i niestety nie ma żadnych innych cudownych sposobów na zapamiętywanie. Strona Angielskie-slowka.pl powstała po to aby wspomagać naturalny proces nauki przez powtarzanie.

Jak zacząć korzystać z serwisu?

Aby zacząć wystarczy założyć konto, a następnie wybrać interesujące Cię słówka, które dostępne są w bazie danych serwisu. Ich ilość jest ograniczona dlatego masz również możliwość dodawania własnych słówek. Kiedy stworzysz już swoją "mini bazę" słówek możesz rozpocząć ćwiczenia.

System nauki podzielony jest na 8 różnych ćwiczeń.

Ćwiczenie 1 - Wybierz angielskie znaczenie

Ćwiczenie 2 - Wybierz polskie znaczenie

Ćwiczenie 3 - Wpisz angielskie znaczenie

Ćwiczenie 4 - Wpisz polskie znaczenie

Ćwiczenie 5 - Wybierz angielskie znaczenie ze słuchu

Ćwiczenie 6 - Wybierz polskie znaczenie ze słuchu

Ćwiczenie 7 - Wpisz angielskie znaczenie ze słuchu

Ćwiczenie 8 - Wpisz polskie znaczenie ze słuchu

Są to dwa rodzaje ćwiczeń. Pierwsze dwa ćwiczenia polegają na wybraniu odpowiedniej frazy z czterech różnych słów. Fraza musi odpowiadać tłumaczeniu danego słówka. W pierwszym ćwiczeniu trzeba wybrać polskie słówko odpowiadające angielskiemu słówku wyświetlonemu w pytaniu. W drugim ćwiczeniu należy wybrać angielskie słówko odpowiadające polskiemu. O ile te dwa pierwsze ćwiczenia są dość łatwe to w dwóch następnych trzeba już dokładnie pamiętać pisownie słówek. Trzecie ćwiczenie polega na wpisaniu polskiego tłumaczenia wyświetlonego powyżej angielskiego słówka. Czwarte zaś na podaniu angielskiego tłumaczenia polskiego słówka. Zasada działania ćwiczeń 5-8 jest identyczna z tą różnicą, że słówka są czytane przez lektora.

Rywalizuj z innymi uzytkownikami!

W serwisie możesz rywalizować z innymi użytkownikami. Za każdym razem gdy odpowiadasz poprawnie na pytanie dostajesz 1 punkt. Jeśli system uzna, że słówko zostało już nauczone w danym ćwiczeniu (poziom przyswojenia na 100%) dostajesz 5 punktów. Kiedy nauczysz się słówka we wszystkich ćwiczeniach dostajesz 10 punktów. Mamy nadzieję, że system puntkowy w którym rywalizujesz z innymi użytkownikami pomoże Ci w osiągnięciu jeszcze lepszych efektów. Na końcu ćwiczeń zapraszamy do rankingu użytkowników abyś sam mógł się przekonać jak zmieniła się Twoja pozycja względem innych.

Jak serwis generuje powtórki?

Serwis w oparciu o Twoje odpowiedzi w ćwiczeniach oblicza częstotliwość generowania powtórek. Jeżeli popełnisz błąd podczas odpowiedzi system odnotuje, że masz problem z danym słówkiem i częściej Cię będzie z niego odpytywał. Jeżeli będziesz robił postępy częstotliwość zapytań o dane słówko spadnie.

Kiedy system uznaje słówko za nauczone?

System uznaje słówko jako nauczone w momencie kiedy stopień przyswojenia słówka dojdzie do 100% w każdym z ćwiczeń. Wtedy też serwis nie będzie Cię już z nich odpytywał.

Czy moje słówka znikną po ich nauczeniu?

Twoje słówka zawsze będą przypisane do konta chyba, że usuniesz je samodzielnie. Pamiętaj, że zawsze będziesz mógł wrócić i rozpocząć cały proces nauki od nowa. Możesz kolekcjonować ile chcesz słówek i zawsze będziesz miał do nich dostęp.

Porady

  • Dodaj na początku nie wiecej niż 20-25 słówek. Dodawaj następne słówka dopiero kiedy system zmniejszy częstotliwość odpytywania ze starych słówek. Jeżeli dodasz ich za dużo na początku możesz "utonąć" w ilości zadań do przerobienia ;).
  • Staraj się dodawać co parę dni nowe słówka i nie poprzestawaj na tych już raz dodanych. Pamiętaj, że nauka słówek to przede wszystkim ciągłe zwiększanie ich ilości. Im więcej ich poznasz tym łatwiej będzie Ci nauczyć się nowych.
  • Podczas nauki staraj się aby nikt i nic Cię nie rozpraszało. Koncentracja jest bardzo ważna, a każda jej utrata nie wpływa pozytywnie.
  • Staraj się dobrze bawić :). Pamiętaj, że nauka to również świetna zabawa. Jeżeli podejdziesz to nauki w ten sposób nabierzesz dużo pozytywnej energii, która przełoży się bezpośrednio na Twoje wyniki. Dużo skuteczniej można się uczyć lubiąc to i bawiąc się przy tym :).
Losowe słówka
czasowniki nieregularne język angielski
Czasowniki nieregularne
Top 5
1. MajronD 2703244 pkt
2. Lubiący język Angielski 1553675 pkt
3. CM 1422233 pkt
4. Joanna R 1327310 pkt
5. kingdom 1080500 pkt
1. brakpomysu 993 pkt
2. Michal36 800 pkt
3. CM 692 pkt
4. Nadia11025 542 pkt
5. krzyś 526 pkt
1. Michal36 1600 pkt
2. raf1978 1390 pkt
3. MajronD 1254 pkt
4. Nadia11025 917 pkt
5. IVVI 801 pkt