Ta strona korzysta z plików cookie. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z nich. Dowiedz się więcej w naszej polityce prywatności.
System nauki słówek
Losowe słówka
charakter po angielsku
Charakter
Top 10
1. MajronD 3938402 pkt
2. raf1978 1814350 pkt
3. CM 1685468 pkt
4. Lubiący język Angielski 1625776 pkt
5. Joanna R 1408620 pkt
6. siwusek198 1332717 pkt
7. kingdom 1241050 pkt
8. jegular 1128254 pkt
9. krzyś 1121055 pkt
10. jacek_tob 888465 pkt
1. raf1978 1382 pkt
2. Potato 667 pkt
3. pixelcraft92 656 pkt
4. Moonlight82 580 pkt
5. Dawid14 326 pkt
6. Darulka 306 pkt
7. hanna_l 270 pkt
8. OlaBe 256 pkt
9. EmmaW 228 pkt
10. 67 174 pkt
1. raf1978 3000 pkt
2. MajronD 1917 pkt
3. PioterKonefka 671 pkt
4. Xana 669 pkt
5. hortex 631 pkt
6. KuboSS 616 pkt
7. wiolinka_07 581 pkt
8. EmmaW 555 pkt
9. stasiek20 537 pkt
10. iskra_lili 531 pkt
PODEJRZANA SPRAWKA
13.04.2016 09:47:42 przez artscor
Byłem ciekaw jak Pan wybrnie, co do przyznawania premii, pomiędzy kontem premium a zwykłym. I powiem, że jestem pod wrażeniem. To, co Pan zaproponował będzie sprawiedliwe.
O ile dobrze rozumiem, to przy ustawieniu na 5 powtórzeń, i oddaniu 5 prawidłowych odpowiedzi będzie 5pkt plus premia 2,5 pkt. Analogicznie przy ustawieniu 10 powtórzeń to będzie 10 pkt + premia 5 pkt a przy 15 to będzie 15 pkt + 7,5 pkt.
O ile dobrze zrozumiałem, to widzę też małą różnice, dla przykładu podam to dla 10 powtórzeń, bo taka jest tylko możliwa przy braku konta premium, a mianowicie przy proponowanej zmianie w sumie za oddanie 10 prawidłowych odpowiedzi będzie przyznane 15 pkt, w chwili obecnej jest przyznawane14 pkt. Wynika to z tego, iż ostatnia prawidłowa odpowiedź jest punktowana tylko premią bez punktu za pojedynczą odpowiedź.

Wiem, iż problem powstał w wyniku nierówności, co do przyznawanych premii. Natomiast, co do zdobywania punktów w "listach słówek" to tak naprawdę nie wiem, dlaczego proponuje Pan okrojenie możliwości właśnie ich zdobywania. Tak samo myślę o trybie wielokrotnego powtarzania. Wiem, tylko tyle (nie byłem jeszcze użytkownikiem tego serwisu), że przyczyną usunięcia możliwości zdobywania punktów w trybie wielokrotnego powtarzania była postawa jednego z użytkowników. Na programowaniu się nie znam, bo to nie moja działka, ale tak sobie myślę, iż nie lepszym byłoby stworzenie jakiegoś algorytmu, który np. wykrywałby anomalie w zdobywaniu punktów, choćby na podstawie ich ilość na jednostkę czasu, a nie następne ograniczenie w możliwości ich zdobywania. Ciekaw jestem, jaki odsetek użytkowników korzysta teraz z trybu wielokrotnego powtarzania, czy nie jest, aby tak, iż jest to tylko możliwość, z której prawie nikt już nie korzysta.
Życzę, aby udało się Panu swoją decyzją, usatysfakcjonować możliwie jak największą ilość użytkowników tego serwisu.
13.04.2016 16:47:51 przez szpiegusek1
Propozycja Admina jest możliwa do przyjęcia. Dodawanie tylu punktów na ile ustawiło się ilość powtórzeń danego słowa po zakończeniu powtórek.

Uważam, że należy zlikwidować dodawanie punktów za słowa ponownie dodane do listy słówek. Za raz przerobione słowo tylko jedna premia. Ponowne dodawanie słówek wcale nie wpływa na poziom zapamiętania. Jeżeli ktoś potrzebuje więcej powtórzeń (ponad 10) tzn popełnia dużą ilość błędów, automatycznie ilość powtórzeń wzrasta. Jak sobie ustali 5 powtórzeń i stwierdzi że to mało to niech zmieni wtedy na 7. Brak punków za ponowne ćwiczenie tego samego słowa będzie wręcz motywacją do zwiększania używanego słownictwa


Może przyda się też zlikwidowanie premii 10 punków otrzymywanych po przerobieniu jednego słowa we wszystkich ośmiu ćwiczeniach.

Moje dodatkowe propozycje:
1. Dodawać 10 punktów za znalezienie błędu w ćwiczeniu
2. Dodawać 50 punktów za słowo dodane przez użytkownika którego nie było w słowniku i zostało zaakceptowane przez Admina
3. Dodanie 5 punktów za zaakceptowaną poprawkę tłumaczenia przez Admina

Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów
Szpiegusek1

14.04.2016 10:06:05 przez dorota166
gdzie można dodać słowko do słownika ogólnego?
14.04.2016 10:09:26 przez dorota166
drugie pytanie . Jakim cudem Wam sie naliczają pukty w trybie wielokrotnego powtarzania skoro mi sie nie naliczają mimo, ze mam premium?

Punkty naliczaja mi się tylko w "cwiczenia na dzis" oraz "przypominacz"
14.04.2016 15:39:50 przez szpiegusek1
Jak dodać słówko do ogólnego słownika to nie wiem. Może admin udostępni jakąś poczekalnią dla tego słownictwa. Potem zaakceptuje i będzie cacy (wtedy będziemy liczyć na extra punkty).


Co do sprawy rankingu kolejna propozycja.
Punkty dodawać tylko na zakończenie ćwiczenia bez możliwości ponownego naliczania premii za powtórki słówek.

O miejscu w rankingu decydować więc będzie wartość z licznika nauczonych słówek pomnożona przez liczbę powtórzeń ustawioną przez użytkownika w chwili dodania słowa do nauczonych
Przykładowo: nauczę się w ciągu dnia 10 słówek i mam ustawioną ilość na 7 powtórzeń to mam dodane 70 punktów. Gdy w międzyczasie zmienię ilość na 3 to słówka zostaną automatyczne zaliczone jako nauczone pomnożone przez najmniejszą prawidłową ilość powtórzeń z ośmiu ćwiczeń. Gdy zwiększymy na 9 powtórzeń do z automatu będzie konieczność douczenia się słowa we wszystkich ćwiczeniach.

Takie rozwiązanie zniechęci do przerabiania ćwiczeń tylko przez klikanie na odpowiednie pole. Zmusi więc do konieczności przerabiania wszystkich ćwiczeń a nie tylko najszybszych (ćwiczenie 1,2,5,6). Zachęci również do zwiększania słownictwa, gdyż nie będzie punków za powtórki tego samego słowa.
15.04.2016 19:10:35 przez dorota166
Po to jest opcja wyboru ile ćwiczen chcesz przerabiac by teraz "zmuszać" to przerabiania 8 ćwiczeń?. Bez sensu trochę.
Ja sie ucze słowek bez wpisywania (tylko klikanie) to mi wystarcza i tego mi trzeba. PO to jest opcja wyboru by z niej skorzystac a nie ograniczac :)

Opcja n*1 pkt gdzie n jest liczba powtórek dla danego słowka jest wg mnie sprawiedliwa. ktoś ustawia 3 powtórzenia i dostaje na koniec za nauczone słowko 3 pkt.

Pozdrawiam
19.04.2016 09:36:54 przez Zibi_13
Wprawdzie "dorota166" poradziła mi abym nie zajmował się czyimiś punktami
tylko korzystał z uroku serwisu, pilnie się uczył i siedział cicho.... ,
ale ponieważ zostałem wywołany przez "artscor-a" jako negatywny przykład więc jednak się odezwę.
Więc kolego setkę biega się w 10 sekund. Czasami ktoś urwie jedną, dwie dziesiąte sekundy...ale czasami i nie więcej. Jeśli jednak ktoś robi setkę w 7 sekund i to w godzinach kiedy organizm śpi(północ do 5 rano), zapewne wzbudzi spore zainteresowanie swym wyczynem i nieuchronne podejrzenie że korzystał ze środków powszechnie uznanych za niezbyt uczciwe.I tej kwestii dotyczyła moja wypowiedź.
I jeszcze jedno... jakieś paralele polityczne w wykonaniu "szpiegusek1" nie powinny mieć miejsca.Tutaj uczymy się języka angielskiego.
19.04.2016 10:35:15 przez pch
Temat uważam za zamknięty.
Losowe słówka
charakter po angielsku
Charakter
Top 10
1. MajronD 3938402 pkt
2. raf1978 1814350 pkt
3. CM 1685468 pkt
4. Lubiący język Angielski 1625776 pkt
5. Joanna R 1408620 pkt
6. siwusek198 1332717 pkt
7. kingdom 1241050 pkt
8. jegular 1128254 pkt
9. krzyś 1121055 pkt
10. jacek_tob 888465 pkt
1. raf1978 1382 pkt
2. Potato 667 pkt
3. pixelcraft92 656 pkt
4. Moonlight82 580 pkt
5. Dawid14 326 pkt
6. Darulka 306 pkt
7. hanna_l 270 pkt
8. OlaBe 256 pkt
9. EmmaW 228 pkt
10. 67 174 pkt
1. raf1978 3000 pkt
2. MajronD 1917 pkt
3. PioterKonefka 671 pkt
4. Xana 669 pkt
5. hortex 631 pkt
6. KuboSS 616 pkt
7. wiolinka_07 581 pkt
8. EmmaW 555 pkt
9. stasiek20 537 pkt
10. iskra_lili 531 pkt